Кожен користувач, який хоче зайти на певний сайт в інтернеті, повинен спершу ввести його адресу, себто домен. До певного часу вона складалась із комбінації чисел, що вказували на IP-адресу сервера, де розміщується сайт, та оскільки людям запам’ятовувати їх було важко, почали використовувати літери.
На сайті https://qhost.net.ua/ можна дізнатись більше про домени та їх особливості.
Хто може реєструвати доменні імена
Зареєструвати домени може юридична особа, яка пройшла акредитацію та отримала на це дозвіл. Регулюється її діяльність Інтернет-корпорацією з присвоєння імен та номерів (ICANN), яка відповідає за керування доменними іменами і є некомерційною організацією.
Серед українських компаній, які працюють у сфері ІТ послуг, відомим провайдером є QHost. Це команда, що знаходиться на ринку понад 10 років та офіційно має право зареєструвати домени та підтримувати їх роботу.
Структура доменного імені
Окрім літер у домені є ще й крапки, які розділяють його на частини, які зазвичай називають рівнями. У доменному імені їх може бути 2, 3 і більше, а рахувати їх потрібно справа наліво. Розглянемо ці рівні детальніше:
- Перший (верхній) – частина імені, що знаходиться по правий бік від останньої крапки в імені сайту. Цей рівень не можна вигадувати самостійно, а потрібно лише вибирати серед тих, що вже існують (.com, .net, .ua тощо).
- Другий (материнський або основний) – розташовується ліворуч від останньої крапки. Це частина доменного імені, яка відображає назву сайту (наприклад, ukr в ukr.net).
- Третій (субдомен) – та частина, яка знаходиться по лівий бік від передостаньої крапки в імені. Зазвичай це www, але можуть бути й інші варіанти, зокрема account, support.
Завдяки субдоменам можна покращити структуру сайту та зробити її зрозумілішою для користувачів.
Які категорії доменів існують
Є дві великі групи доменних імен, у кожної з яких свої реєстраційні вимоги:
- загальні, такі як .com чи .org, які можуть означати певну сферу діяльності (але на сьогодні це не обов’язково), а реєструють їх як юридичні, так і фізичні особи (документи для цього не потрібні);
- національні – домени, які виділені для конкретних держав і складаються з двох літер (.ua, .uk тощо), а вимоги щодо їх реєстрації у кожної країни свої.
Щоб зареєструвати доменне ім’я, звертайтесь до хостинг-провайдера QHost та отримуйте кваліфіковану допомогу від досвідчених розробників.